Platíte účty za energie? Hlúpa otázka, máte pravdu. Inak by ste tento článok na monitore svojho počítača alebo notebooku nečítali.

Ďalšia otázka je teda presne pre vás: viete, ako a kedy míňate najviac energie?

Možno vám je to jedno, možno doma na noc vyťahujete spotrebiče zo zásuvky, v snahe ušetriť trochu energie ktorú spotrebúvajú červené kontrolky stand-by režimu. Strieľate naprázdno. Dá sa to robiť oveľa efektívnejšie.V záplave mobilných aplikácií sme vyvinuli jednu skutočne užitočnú. MagnApp vám presne povie, kedy, kde a koľko energie ste spotrebovali. Ukazuje hlavne priebeh dennej spotreby vašich odberných miest, ale aj priebeh nákladov na elektrinu pri súčasných cenách. Všetko, čo k tomu potrebujete, je odberné miesto vybavené elektromerom, ktorý dokáže merať priebeh spotreby elektrickej energie – napríklad v pätnásť minútových intervaloch.

Ak už viete, kam vám energia uniká, aplikácia vám ukáže tipy, ako zbytočne neplytvať energiou. Sú vhodné pre firmy aj domácnosti.

Okrem toho dokáže vypočítať cenovú ponuku variabilnej tarifikácie pre vaše odberné miesto, ktorou si môžete nahradiť súčasnú 1T alebo 2T tarifikáciu. Netreba nikam chodiť, tieto služby si aktivujete priamo pomocou smartfónu.